Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim

Bugün 24 kasım öğretmenler günü. Kutlu olsun.
Öğretmenler hayatımıza etki eden en önemli insanlardır. Küçücük bir çocukken, ilkokul öğretmeninize emanet edildiniz. İlkokulunuzda, arkadaşlık nedir, okul nedir, öğretmen nedir öğrendiniz.


Şimdi artık ortaokul öğrencisi olarak daha bilinçli, geleceğine yön verme bilincinde, yetişkin olma yolunda ilerleyen kıymetli bireylersiniz.
Okul size kendinizi gerçekletirmek için yol gösterici bir yuvadır.
Öğretmenleriniz, Size yeni bir şeyler öğretmek için çırpınır, yeni öğretim yöntemleri arayıp bulur.


Akademik gelişiminizin yanında duygusal gelişiminizi de izler.
Geleceğinize yön verirken sizleri destekler.
Öğretmenlerinizin izleri hatıraları hayat boyu sizinle birliktedir.
Ne kadar kıymetli olduğunuzu, öğretmenlerinizin sizi ne kadar sevdiklerini unutmayın. Bir davranışınız karşısında kaşları çatıldıysa , Sizi uyarmak, hata yapmanıza mani olmak için müdahale etmiştir. Ama bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Aksine sizi ne kadar önemsediğini, davranışlarınızın onu ne kadar etkilediğini gösterir. Sizler bizim en kıymetli varlığımız geleceğimizsiniz.

Sevgili Öğretmen arkadaşlarım,
Öğretmenlik ömür boyu süren bir öğrenciliktir aslında. Öğretirken bilmediklerimizin farkına varırız. Onları tamamlamak için uğraşırız. Öğrencilerimize nasıl daha faydalı oluruz diye araştırırız.
Öğrenciliğimiz bir ömür sürer. Ancak öğretmenlikten daha keyifli, manevi tatmini daha büyük ikinci bir meslek yoktur.
Ne mutlu bize ki böyle yüce bir mesleğin mensubuyuz. Başöğretmenimizin dediği gibi ‘ yeni nesil bizlerin eseri olacaktır’ . Bu ne kadar ağır bir sorumluluk, ne yüce bir görev. 

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım,
 okulumuzdaki ilk öğretmenler gününü kutluyoruz. Burası bir eğitim yuvası, sizler bu okulun asli ve kurucu unsurlarısınız. Birlikte yapacağımız pek çok iş, eğiteceğimiz yol göstereceğimiz çok öğrencimiz olacak.   Sizlerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyorum.
Değerli öğretmenlerim,
 cumhuriyet bizlerden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller beklemektedir. Bu görev bilinciyle hareket ettiğimiz eğitim yıllarımız olsun. Nice 24 Kasımları bu çatı altında mutluluk, başarı ve gururla kutlayalım.


Saygılarımla,


Yukarı